produkcja teledysków.
choć jak podaje wikipedia pierwszy teledysk (w znaczeniu dzisiejszym) powstał już w roku 1975, wciąż wiele teledysków potrafi nas skutecznie zaskakiwać i angażować.
Produkcja teledysków to dziedzina, która rozwija się wprost proporcjonalnie do rozwoju produkcji filmowej. Teledysk zwany również wideoklipem to forma sztuki filmowej łączącej obraz z dźwiękiem. Mówi się, że początkowo produkcja teledysków inspirowana była filmami reklamowymi. Zazwyczaj fabuła teledysku nawiązuje do utworu muzycznego. Z biegiem lat percepcja człowieka zwiększała swoje możliwości. O ile 120 lat temu ówcześni widzowie kina potrzebowali długich ujęć i szczegółowego przedstawiania całej fabuły filmu o tyle dziś wystarczą nam szczątkowe fragmenty scenariusza filmu by samemu rozwiązać przedstawioną w nim zagadkę.
Produkcja teledysków rządzi się takimi samymi prawami. Stopniowo z dekady na dekadę produkcja teledysków ewoluuje. Z biegiem lat teledyski były montowane coraz szybciej i dynamiczniej, a ciąg robiących wrażenie ujęć często oddalał się od konkretnej fabuły.
Pierwszym teledyskiem, który otworzył współczesny rozdział produkcji teledysków był:
najbardziej znanym i bezkonkurencyjną produkcją teledysku w historii ludzkości jest „Thriller” Michaela Jacksona:
o tym teledysku wystarczy napisać, że wpisano go do księgi rekordów Guinessa jako teledysk, który odniósł największy sukces, sprzedając się w nakładzie ponad 9 mln egzemplarzy.
Niezależnie od tego czy produkujemy wielki, światowej klasy hit, czy produkujemy prosty teledysk ukazujący nasz twórczy potencjał wyprodukowanie teledysku to pewnego rodzaju wyzwanie.
produkcja teledysków – klucz to odpowiedni scenariusz.
Oczywiście produkcję teledysków realizuje się na wiele różnych sposobów. Czasem spotykamy się z pomysłami spontanicznego realizowania klipów, bez przemyślenia i odpowiedniego przygotowania. Czy takie podejście do tematu produkcji teledysków się sprawdza? Oczywiście nie. Można działać spontanicznie, ale trzeba mieć przynajmniej przygotowane miejsca i ludzi. Mieliśmy okazję wyprodukować teledysk do utworu Vienia i Sokoła – „Nie zabijaj dziecka, które siedzi we mnie”:
konkretne ujęcia nie były wcześniej ustalone i rozpisane, jednak mieliśmy w pełni przygotowane lokacje filmowe oraz aktorów i statystów.
Kolejnym ciekawym przypadkiem wyprodukowanego przez nas teledysku jest klip do utworu „Nie podoba mi się” dla zespołu Tony Bitu. Tutaj od początku wiedzieliśmy, że chcemy zrobić coś zajebistego. Klient nas nie ograniczał i dzięki temu powstała świetna produkcja, z której do dziś jesteśmy bardzo dumni:
wideoklipy do muzyki elektronicznej.
Ciekawym przykładem realizowanego przez nas wideoklipu jest produkcja teledysku do utworu „Grotesque Monsters” w wykonaniu Piotra Grymka. Ta produkcja teledysku mocno nas usatysfakcjonowała. Zobaczcie efekty:
dlaczego jedne teledyski oglądamy chętniej niż inne?
Mówi się, że pierwsze wrażenie jest decydujące. Ta zasada sprawdza się nie tylko w poszukiwaniu życiowego partnera, ale również w produkcji teledysków. Są wideoklipy, które całkowicie nas pochłaniają od pierwszych sekund. Są i takie teledyski, w których nie patrzymy na obraz a słuchamy tylko wpadającej w ucho muzyki. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu teledysk należy traktować jak film. Każdy z nas ma różne preferencje co do gatunków filmowych jak i również ogólnych treści filmowych jakie docierają do naszych oczu. Ciężko jest dobrze wpasować się we wszystkie gusta, dlatego produkcja teledysku zawsze powinna odbywać się w zgodzie z sumieniem artysty, reżysera, który wie co chce pokazać.
Kolejny klip hiphopowy naszego autorstwa, Vienio i Zeus – „Nie muszę być”:
teledyski hiphopowe – produkcja.
Zajmujemy się kompleksową produkcją teledysków do różnych gatunków muzycznych Produkujemy teledyski hiphopowe, teledyski do muzyki elektronicznej, teledyski rockowe a także wszelkie inne formy filmowe opierające się na połączeniu muzyki i filmu.