PRODUKCJA FILMÓW PROMUJĄCYCH SIEĆ MIASTECZEK CITTASLOW

Jak dobrze wypromować miateczko? Produkcja filmów promujących sieć miasteczek Cittaslow.

 

Kilka dni temu zakończyliśmy zdjęcia do naszej kolejnej produkcji filmowej. Tworzymy filmy promocyjne miast, promujące sieć miasteczek Cittaslow. Na produkcję filmów promocyjnych złożyło się m.in. sześć dni zdjęciowych na Warmii i Mazurach. Wykonywaliśmy ujęcia lotnicze, filmowaliśmy z powierzchni wody oraz oczywiście z ziemi. Aktualnie pracujemy nad postprodukcją filmów. Tymczasem publikujemy krótki trailer – ułamek z obfitej ilości materiału, który zrealizowaliśmy.

Producentem wykonawczym filmu jest niezależna, kreatywna agencja filmowa – CreativeStudio.com.pl

Naszą specjalizacją jest produkcja wysokiej jakości filmów promocyjnych.

JAK STWORZYĆ DOBRY FILM VIRALOWY?

Jak stworzyć dobry film viralowy?

Mówi się że jedno statyczne zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Porównując nieruchome zdjęcie, z ruchomym obrazem filmowym, któremu towarzyszy dźwięk, muzyka, odpowiednie tempo oraz wciągająca historia można powiedzieć, że 1 minuta filmu wyraża znacznie więcej niż tysiąc zdjęć. Jak sprawić by ta jedna minuta filmu (a czasem nawet i mniej) zapadło widzom w pamięć? Jak sprawić by widzowie sami, z własnej nieprzymuszonej woli chcieli przesyłali Twój film do innych użytkowników za pomocą np. Youtube czy Facebooka? Choć dużo agencji reklamowych i domów produkcyjnych chwali się, że wie jak tworzyć tzw. filmy viralowe, tak naprawdę zadanie to udaje się rzadko, nielicznym. Czym właściwie jest Viral? Viral to tzw. film wirusowy, który (niczym wirus) rozprzestrzenia się bardzo szybko w sieci. Film viralowy oczywiście nie rozpowszechnia się sam. Za jego popularnością stoją zwykli internauci, którym film spodobał się na tyle, że mają ochotę pokazać go swoim bliskim (czasem też i dalekim) znajomym. Ludzie przesyłają sobie filmy mailem, udostępniają na facebooku, przesyłają linki do Youtube.

Dlaczego markom tak bardzo zależy na filmach viralowych? Każdy film viralowy to doskonała promocja, która uwiarygadnia bardzo wizerunek marki. W dzisiejszych czasach, w dobie zalewu wszelkimi treściami reklamowymi z każdej strony – to bardzo duża nobilitacja dla marki. Jednak stworzenie filmu viralowego nie jest proste, i przede wszystkim nie jest przewidywalne. Nie da się wziąć klienta i powiedzieć „chodź, teraz zrobimy viral” – ponieważ to działa zupełnie odwrotnie. Możemy napisać scenariusz i wyprodukować film o potencjale viralowym, jednak o tym, czy faktycznie stanie się on viralem zdecydują internauci. Dopiero po czasie będzie można się przekonać czy naprawdę się udało.

Uważam, że w świecie filmu nie ma jednoznacznej reguły i dobrej recepty na to jak stworzyć viral. Niemniej jednak każdy film viralowy ma pewne wyróżniające go cechy. Filmy, które internauci najchętniej sobie przesyłają, to filmy które ich po prostu bawią, lub przekazują jakąś prawdę. Czasem viral zawiera obie, wyżej wymienione cechy. Są filmy które w internecie rozpowszechniają się świetnie, np. filmy o kotach, czy o zabawnych wypadkach. Są też filmy motywacyjne, które przesyłamy sobie równie chętnie. Nam udało się stworzyć coś na pograniczu zabawy, i życiowej prawdy o naszej aktualnej sytuacji w Polsce.

W 2012 roku CreativeStudio.com.pl wyprodukowało film viralowy „Polska za 20 lat. Autorem scenariusza oraz producentem wykonawczym jest Adrian Łapczyński. Film pokazuje wizję Polski w roku 2032. Nie jest to bynajmniej wizja futurystyczna. Już w pierwszych scenach filmu widzimy wiejskie pola i łąki z podpisem „Warszawa, rok 2032”. Poznajemy też głównego bohatera, narratora filmu, który opowiada o tym co było tutaj kiedyś. Stara szopa, była kiedyś Pałacem Kultury i Nauki, a mały wiejski domek był siedzibą głowy państwa. W dalszej części filmu dowiadujemy się, że nasz narrator to o 20 lat starszy Borys Szyc – popularny polski aktor. Wyraża on smutną prawdę o tym co doprowadziło do upadku państwa, i co spowodowało że Warszawa wraz z całym krajem wróciła do dawnych „rolniczych” czasów. Więcej zdradzał nie będę. Jeśli ktoś z was nie widział jeszcze filmu – zachęcam: obejrzyj film Polska za 20 lat

Film okazał się bardzo głośnym viralem. Kilka dni po opublikowaniu go na Youtube zobaczyło go kilkadziesiąt tysięcy widzów. Ilość ta systematycznie rosła, aż zatrzymała się po osiągnięciu ponad pół miliona wyświetleń. Film wyemitował również m.in. TVN 24, a twórcę zapraszano do radia, telewizji, oraz opisano w kilku artykułach w ogólnopolskiej prasie.

Czy pisząc scenariusz przewidywałem, że film stanie się viralem? Odpowiedź brzmi: nie. Scenariusz stworzyłem całkiem spontanicznie. Opowiedziałem go kilku znajomym, jednak opowiedziana przeze mnie historia nie zrobiła na nich wówczas wielkiego wrażenia. Film udało się zrealizować dość szybko, małym nakładem finansowym. Zgłosiłem go do konkursu organizowanego przez Milionyou.com i… zająłem się dalszą pracą. Dopiero po kilku dniach zdałem sobie jak ogromny potencjał ma ta historia. Sądzę, że udało mi się „wstrzelić” w gusta Polaków opowiadając historię zabawną, jednak z pewną ponadczasową pointą, która była, jest i zawsze będzie aktualna: „Wszyscy (…) kradli, kradli. Każdy kradł ile mógł i w końcu zabrakło. (…) wróciliśmy do starych czasów i teraz przynajmniej (…) każdy jeden jest równy i każdy jest szczęśliwy.

Adrian Łapczyński

WROCLOVE – ZAKOCHAJ SIĘ WE WROCŁAWIU

W wakacje 2012 roku mieliśmy okazję zrealizować film promocyjny miasta Wrocław – „Wroclove – zakochaj się we Wrocławiu”. Film o przewrotnym tytule opowiada historię dziewczyny i chłopaka, którzy szukają się w mieście Wrocław. Odnajdują się dopiero w ostatniej scenie, jednakże przez cały film ich dwa z pozoru różne światy przenikają się. Twórcy filmu – Adrian Łapczyński i Filip Zawadzki, założyciele CreativeStudio.com.pl zrealizowali film w niespełna trzy, bardzo aktywne dni zdjęciowe. Praca według ściśle określonego planu, ze zgraną ekipą zaowocowała zwięzłym, dynamicznym filmem, z dobrze opowiedzianą historią. W rolę damską wcieliła się Sara Kwaśnik, w rolę męską zaś Sebastian Natkaniec. Ekipę realizacyjną wspierał organizacyjnie Łukasz Pęski, natomiast muzykę do filmu skomponował Adam Ciszkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia produkcji filmowej: „Wroclove – zakochaj się we Wrocławiu”.

SAVE ENERGY

W październiku 2012 roku, prężnie działający zespół CreativeStudio.com.pl – agencji reklamowej specjalizującej się w produkcji filmowej przystąpił do konkursu filmowego ogłoszonego przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Celem festiwalu było wyprodukowanie filmu, który będzie reprezentował Polskę w konkursie filmowym organizowanym dla państw członkowskich UE – Energy Neighbourhoods 2. Zespół CreativeStudio.com.pl w składzie Adrian Łapczyński, Filip Zawadzki, Łukasz Pęski, Krystian Baran oraz Diana Szewczyk stworzyli krótką, 50-sekundową etiudę filmową – „Save Energy”. Film zdobył uznanie pośród jury festiwalu, które przyznało mu główną nagrodę (zobacz pełną listę naszych nagród i wyróżnień). Ponadto agencja reklamowa CreativeStudio.com.pl miała zaszczyt reprezentować Polskę na festiwalu filmowym Energy Neighbourhoods 2. Tam nasz film zajął trzecie miejsce, z czego również bardzo się cieszymy.

Jeśli chodzi o produkcję filmu – podeszliśmy do niej niestandardowo. Cały spot zbudowany jest w oparciu o animację 2d, w którą wpleciono ujęcia filmowe. Produkcją zajął się Filip Zawadzki, Adrian Łapczyński oraz Krystian Baran. Łukasz Pęski odpowiadał za zapewnienie lokacji filmowych zaś Anita Szewczyk zagrała w filmie. Postprodukcją i produkcją muzyki w całości zajął się Adrian Łapczyński.

Zobacz film

NIE PODOBA MI SIĘ – PRODUKCJA TELEDYSKU

Nie podoba mi się to klip muzyczny zrealizowany do utworu o tym samym tytule. Zespół „Tony Bitu” na czele z Toną Toneckim zgłosił się do nas z prośbą o zrobienie czegoś czego do tej pory nie robiliśmy – czyli teledysku z prawdziwym pier***nięciem. Na następnym spotkaniu przedstawiliśmy chłopakom kilka propozycji, jednak wszystkim nam jednakowo przypadła do gustu jedna z nich – umieszczenie muzyków w trumnach. Trumny nie miały być jednak zamknięte, lecz otwarte, ustawione pionowo, a artyści mieli z ich wnętrz odgrywać utwór. Nie było to prostym zadaniem, jednakże, wszystko udało się dopiąć i zrealizować. Tony Bitu pomogli nam w wypożyczeniu trumien na plan filmowy z zaprzyjaźnionego zakładu pogrzebowego. Tematyka utworu idealnie nawiązuje do scenografii – ciemna przestrzeń z trumnami. Wokalista – Tona Tonecki w utworze mówi wprost, że nie podoba mu się całe życie. Na planie klipu świetnie się bawiliśmy. Od przygotowania i ustawiania trumien, poprzez doglądanie pracy charakteryzatorki aż do finalnej realizacji zdjęć. Bohaterowie ubrani są w garnitury, a na ich ciele widać rany, które w domyśle doprowadziły do ich śmierci, dlatego też teraz znajdują się w trumnach.

Mnóstwo dobrej zabawy, pozytywna energia i kreatywność to recepta na świetny film! W wypadku „Nie podoba mi się” – sprawdziło się to idealnie.

NAGRODZONY FILM – POLSKA ZA 20 LAT

Polska za 20 lat – wielokrotnie nagradzany film viralowy – CreativeStudio.com.pl

 

Polska za 20 lat to nasz najgłośniejszy „przebój filmowy”. 90 sekundowa opowieść przenosi nas do roku 2032 do Warszawy. Jednak zamiast zobaczyć miasto przyszłości – widzimy obraz zwykłej polskiej wsi z 2012 roku. Naszym narratorem i zarazem przewodnikiem jest starszy mężczyzna, który opowiada o tym, jak to kiedyś było lepiej. Z późniejszej akcji filmu dowiadujemy się, że jest on Borysem Szycem, o 20 lat starszym. Mężczyzna opowiada o tym „jak kiedyś było dobrze” i kto doprowadził do tego, że dziś stolica i cały kraj znów stał się jedną wielką wsią.

Film zarówno od strony scenariuszowej jak i produkcyjnej, jest dziełem Adriana Łapczyńskiego. Wszystkie zdjęcia zrealizowano w rodzinnej wsi autora – Boczkowice – 65 km na północ od Krakowa.

Film zdobył kilka prestiżowych nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Wyemitowały go ogólnopolskie stacje TV, a w Internecie obejrzało go ponad pół miliona użytkowników. O autorze pisano m.in. w Gazecie Krakowskiej, Dzienniku Polskim oraz tygodniku Polityka. Utwór przypadł do gustu prawie każdemu widzowi. Stworzenie dzieła uniwersalnego, wzbudzającego emocje w prawie każdym widzu, to rzadkie zjawisko, bardzo pożądane w świecie filmu.

Film został pierwotnie stworzony na konkurs organizowany przez Jurka Owsiaka oraz Milionyou.com, jednakże organizatorzy innych festiwali filmowych również się nim zachwycili.

Sama produkcja filmu zrealizowana została dość niskim nakładem finansowym, jednak nie przeszkodziło to w tym, by film stał się prawdziwym viralem.

Zachęcamy do obejrzenia filmu w naszym portfolio.