JAK SKUTECZNIE REKLAMOWAĆ SIĘ W SIECI

Jak skutecznie reklamować się w sieci? Produkcja filmów internetowych w tym z pewnością pomaga.

W dzisiejszych czasach każdy zabiega i walczy o uwagę innych ludzi. Czy w internecie czy w telewizji, czy na ulicy, każdego dnia bombardowani jesteśmy ponad tysiącem komunikatów reklamowych. Wydaje nam się, że na większość z nich już nie zwracamy uwagi… ale czy na pewno? Nasz mózg w podświadomości nieustannie skanuje i filtruje docierające do nas obrazy, bodźce i sygnały. Najsilniejsze przebijają się do naszej świadomości, i czasem mogą pozostać w niej na długo. Co zrobić by wizerunek Twojej marki został zapamiętany? Jak przekonać potencjalnego klienta do zakupu Twoich produktów?

Nie bez powodu Mark Zuckerberg powiedział, kilka lat temu, że niedaleka przyszłość facebooka tkwi w filmach. Ta przyszłość nastąpiła już teraz. Aktualnie ponad połowa treści reklamowej w internecie to filmy. Również powoli cała telewizja przenosi się do sieci. Średnio co trzeci film na Youtube poprzedzony jest reklamą. Wysokobudżetowy film reklamowy, który niegdyś zarezerwowany był tylko dla telewizji, dziś przenosi się do internetu. Co zrobić aby nasz przekaz nie utonął w „reklamowym szumie”?

DOBRZE opowiedzieć historię. Czy każdy dobry film w dzisiejszych czasach opowiada historię? Może film fabularny tak. Jednak fabuła trwa zwykle od 80 do 120 minut. To bardzo dużo czasu na wprowadzenie widza w historię, zawiązanie i rozwinięcie akcji oraz finał. W reklamie mamy zwykle 15, 30 lub 45 sekund. Nie mamy zatem dużo czasu na wprowadzenie i rozwinięcie akcji. Mamy za to odpowiednią ilość czasu na opowiedzenie „emocji”. W dzisiejszym przekazie reklamowym nie chodzi już o to, żeby film reklamowy była piękny i dopracowany (choć to też jest ważne). Twórcy skupiają się głównie na odczuciach jakie mają pozostać w świadomości widzów po obejrzeniu filmu reklamowego. Starają się za wszelką cenę przykuć uwagę widza oraz wywołać w nim określone emocje. Dziś nie kupujemy już samochodu po to, żeby jeździł. Kupujemy emocje związane z marką. BMW to wolność, dynamika, określona pozycja społeczna. Nike to nie buty sportowe. To pokonywanie własnych ograniczeń, przełamywanie barier. Zatem każdy film reklamowy musi być w pełni spójny z wizją marki oraz przekazywać odpowiednie emocje, i gwarantować odpowiednie skojarzenia.

Jeśli chcesz skutecznie zareklamować się w sieci – poznaj nasze usługi filmowe – CreativeStudio.com.pl to coś więcej niż zwykła agencja reklamowa. To agencja filmowa z bogatym doświadczeniem i wiedzą, która przyspieszy rozwój Twojego biznesu.

Tworzymy filmy reklamowe i promocyjne.

Podaj dalej