czy produkcja spotów reklamowych opłaca się? Jak tworzyć skuteczne spoty reklamowe?

jak dotrzeć do potencjalnego klienta i wywołać w nim chęć zakupu naszych produktów?

Te pytania codziennie w Polsce zadaje sobie masa osób w różnych firmach. Od projektantów różnego rodzaju dóbr, poprzez handlowców aż do właścicieli firm, każdy zastanawia się „jak sprzedać”. Nie sztuką jest stworzenie dobrego produtku. Sztuką jest stworzenie produktu, który się sprzeda. Niezależnie od tego czy na produkt jest zapotrzebowanie, czy takie zapotrzebowanie trzeba stworzyć, ważna jest odpowiednia reklama i marketing. Jaka w dzisiejszych czasach reklama jest najskuteczniejsza? Angażująca! „Angażowanie” to słowo klucz odmieniane przez wszystkie przypadki we wszystkich agencjach reklamowych, domach produkcyjnych i agencjach filmowych naszego kraju. Jakie treści najlepiej angażują? Filmy! A konkretnie przemyślane spoty reklamowe.

dlaczego produkcja spotów reklamowych opłaca się?

Bo wszyscy tak robią, tak się powinno, to jest modne i koniec, kropka…
Czy aby na pewno, zawsze to co mówi większość jest mądre? Nie zawsze, ale jeśli chodzi o filmy reklamowe sprawdza się maksyma: „jeden obraz wyraża więcej niż tysiąc słów”. To prawda. Obecnie spoty reklamowe, filmy promocyjne i wszelkiego rodzaju filmy wizerunkowe są kluczem do skutecznego zaangażowania uwagi widza. Produkcja filmowa na przestrzeni ponad 120 lat swego istnienia wyewoluowała do takiego stopnia, że dziś każdy Polak spędza na oglądaniu różnego rodzaju filmów średnio 3 godziny dziennie. Jak to możliwe, że filmy tak wciągają? W czym drzemie ich siła?

siła spotów reklamowych.

Odpowiednio zrealizowane spoty reklamowe są siłą napędową kampanii marketingowej. Niezależnie od tego czy dopiero wprowadzamy produkt na rynek, czy chcemy odświeżyć wizerunek znanej na rynku marki, najskuteczniejszym działaniem będzie stworzenie angażującej treści filmowej. Oczywiście są spoty reklamowe i spoty reklamowe. Spot spotowi nie równy. Pewne spoty reklamowe, które serwuje nam telewizja traktują nas jak idiotów. Takich spotów nie lubimy. Są również spoty reklamowe, które celowo wprowadzają nas w błąd… „Hmm… zastanówmy się. Czy ta zamówiona w sieci fast-foodów kanapka rzeczywiście wygląda dokładnie tak samo jak w tej reklamie co wczoraj leciała w tv?”

jak spoty reklamowe wciągają i angażują widza?

Przykład opisanej wyżej kanapki w fast-foodzie doskonale odzwierciedla temat. Człowiek często kupuje „pierwszym wrażeniem”. Jeśli coś na pierwszy rzut oka działa i prezentuje się przy tym niesamowicie – kupujemy to. Nieważne, że będąc już w sklepie produkt odbiega od tego co pokazała nam reklama – dla naszej podświadomości nie ma to znaczenia. Podobnymi zasadami wiąże się produkcja filmowa. W dzisiejszych czasach spot reklamowy ma tak naprawdę 5 sekund na przyciągnięcie naszej uwagi. Niezależnie od tego czy jest to spot wyświetlany w bloku reklamowym w tv, czy krótka reklama na Youtube. Jeśli widz zobaczy, że temat przedstawiony w spocie reklamowym jest dla niego intrygujący lub wciąga go sposób prowadzenia opowieści filmowej – mamy go! 😉

spoty reklamowe oddziałują na język świadomości i podświadomości.

Jeśli poznamy klucz do języka podświadomości naszego konsumenta, możemy również obwieścić światu często słyszane na planie filmu reklamowego zdanie „mamy to!”. Podświadomość widza potrafi skutecznie skłonić go do zakupu, nawet zanim widz uświadomi sobie, że potrzebuje danego produktu. Widać to dobrze w reklamach samochodów. Twórcy tworzący spoty reklamowe samochodów doskonale wiedzą, że ich pojazdy są już sprzedane. Co prawda potencjalny klient oglądając reklamę nie jest jeszcze świadomy tego, że podświadomość już podjęła decyzję.

jak stworzyć skuteczny spot reklamowy, który trafi do podświadomości widza?

Podświadomość bazuje na języku emocji. Dlatego właśnie spoty reklamowe samochodów czy butów odwołują się do emocji. „Pojedziesz dalej, będziesz lepszy, zwyciężysz, wygrasz!” Te sformułowania wydają się być mocno przestarzałe, jednak nadal skutecznie wygrywają walkę o konsumenta. Nasza podświadomość lubi być motywowana i dowartościowana. Podczas gdy świadomość lubi każde działanie uzasadniać odpowiednimi argumentami, podświadomość po prostu działa, nie oglądając się na nic. Jeśli podświadomość zobaczy w pełni wciągający, emocjonalny spot reklamowy – mamy gwarancję, że prędzej czy później skłoni świadomość człowieka do podjęcia odpowiednich decyzji zakupowych!

jak skuteczne są filmy reklamowe?

Skuteczność filmów reklamowych i ogólnie filmów można potwierdzić obserwując współczesne trendy rozwoju świata. Internet stale zmierza w kierunku treści filmowych. Szacuje się, że za kilka lat 80% ruchu w internecie będą generowały filmy. I tyle wystarczy. Więcej się nie rozgadujmy 😊
Nasza agencja filmowa tworzy skuteczne spoty reklamowe przeznaczone do internetu i telewizji. Pomożemy Ci rozwinąć Twój biznes i zwiększyć sprzedaż dzięki skutecznym spotom reklamowym, reklamom telewizyjnym i filmom wizerunkowym. Sprawdź nasze portfolio filmów reklamowych.

Chcesz wyprodukować film?
Zrób to razem z nami.