Film reklamowy firmy Cerrad

W sierpniu 2017 roku mieliśmy okazje kolejny raz współpracować z naszym stałym klientem – firmą Cerrad.

Tym razem naszym zadaniem było wyprodukowanie spotu reklamowego pokazującego najnowszą kolekcję płytek gresowych.

Naszym głównym konceptem przy produkcji spotu reklamowego były procesy powstawania świata, w którym zmonumentalizowane płytki były formującymi się płytami tektonicznymi. Operowaliśmy żywiołami natury takimi jak woda, ogień, wiatr czy mróz.

Jako element ludzki w filmie pojawia się architekt. Widzimy proces projektowania nowych kolekcji płytek. W domyśle przenosimy się do kreatywnego umysłu projektanta, który staje się jednością z formą jaką projektuje. W tym celu za pomocą bodypaintingu wkomponowaliśmy naszego głównego bohatera w płytki. Przygotowanie tej sceny zajęło ponad 6h. Mariusz musiał nieruchomo leżeć prze cały ten czas gdy był malowany przez mistrza bodypaintingu Mariana Folgę.

Do produkcji filmu reklamowego wykorzystaliśmy ponad 1 tonę płytek. Film realizowaliśmy w krakowskim Studio F1. Największą pracę zajęło nam przygotowanie scenografii. Tutaj ogromną pracę wykonała Ewa Mroczkowska. Musiała zbudować ogromny stół na którym umieściliśmy jedną z największych płytek. Następnie za pomocą zimnego lodu wytworzyliśmy ciekawe formy dymne. Stół od spodu posiadał dziury na ręce, tak aby chłopaki z ekipy mogli podnieść płytkę w odpowiednim momencie. Poza tym na planie był też obecny pirotechnik, który zadbał o efekty związane z ogniem i iskrami.

Plan ten był dla nas nie tylko ogromną pracą, ale także wielką przygodą. Bardzo się cieszymy z uzyskanego efektu. Film został nakręcony za pomocą kamery RED oraz obiektywów Arri Ultra Prime w jakości 5K.