Tour de Interreg 2019

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z rajdu rowerowego wzdłuż granicy Polsko-Niemieckiej w ramach współpracy transgranicznej, który odbył się w dniach 25-29 września 2019 roku. Nasza ekipa towarzyszyła cyklistom przez 5 dni. W czasie rajdu spotkaliśmy bardzo pozytywnych ludzi. Mamy nadzieję, że choć trochę udało się przekazać tę atmosferę w filmie.

Trasa rajdu przebiegała przez miejsca ważne dla współpracy transgranicznej, pokazując projekty, które zostały wdrożone w ramach obecnych jak i poprzednich programów INTERREG. Rajd rozpoczął się 26 września na wyspie Uznam – Promenadzie Europejskiej a zakończył 29 września wieczorem na Moście Staromiejskim w mieście Zgorzelec/Görlitz.

Głównym wyzwaniem przy produkcji filmu z tego eventu była logistyka. Nasza ekipa musiała na bieżąco śledzić postępy peletonu i planować wykonywanie ujęć z wyprzedzeniem. Liczył się czas oraz dobra orientacja w terenie. Cykliści często znikali na trasach rowerowych gdzie nasz samochód nie mógł dojechać. W trakcie trwania rajdu odwiedzaliśmy także z osobna instytucje i miejsca gdzie programy zostały lub były wdrażane celem zrobienia dodatkowych ujęć oraz nagrania wywiadów.

Uwielbiamy projekty gdzie możemy zarówno pokazać piękno danego miejsca jak i poznać nowych i ciekawych ludzi. Jeżeli masz podobny projekt i potrzebujesz dobrego filmu z eventu to zapraszamy do kontaktu 🙂