PRODUKCJA FILMÓW PROMOCYJNYCH MIAST

Jak stworzyć dobry film promocyjny miasta? Produkcja filmów promocyjnych miast to artykuł, który świetnie opisuje nasze doświadczenie z tym związane.

 

Produkcja wysokiej jakości filmów zawsze wymaga sporej ilości pracy i poświęconego czasu. Realizując filmy promocyjne miast zawsze staramy się uchwycić coś, co na pierwszy rzut oka nie jest widoczne. Tym, na czym najbardziej nam zależy jest klimat miasta. Nie da się go przekazać filmując tylko najważniejsze obiekty i zabytki miasta. Klimat danego miasta tworzą ludzie, miejsca, osobliwości. Klimat miasta można poczuć, doświadczyć, ale nie zobaczyć. Uchwycenie klimatu miasta w filmie promocyjnym, czy spocie reklamowym, który ma promować dane miasto jest czynnikiem, który bardzo podnosi autentyczność filmu. Przywykliśmy do tego, że co jakiś czas w sieci pojawiają się filmy promocyjne miast, które są po prostu mierne. Bynajmniej nie wynika to z tego, iż dane miasto nie posiada nic ciekawego do pokazania. Każde miasto czy miasteczko można pokazać w ciekawy, kreatywny i zarazem intrygujący sposób. Trzeba jednak zbliżyć się do jego serca. Poczuć czym tętni jego życie. Takie też zadanie postawiliśmy sobie realizując cykl filmów promujących ogólnopolską sieć miasteczek Cittaslow. Zrealizowaliśmy pięć filmów. Filmy promocyjne przeznaczone do emisji telewizyjnej oraz promocji w internecie. Produkcja filmów odbyła się w kilkunastu miasteczkach sieci Cittaslow w województwie Warmińsko-Mazurskim. W ciągu intensywnych sześciu dni zdjęciowych przejechaliśmy ponad 1000 km. Spotkaliśmy wiele wspaniałych osób, oraz zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc. Efektem tego są atrakcyjne, kreatywne spoty reklamowe, które zobaczyć możecie tutaj oraz cykl filmów promujących ogólnopolską sieć miasteczek Cittaslow.

Dobry film promocyjny oraz film wizerunkowy miasta jest jego świetną wizytówką. Publikowany na youtube w połączeniu z odpowiednią kampanią marketingową potrafi przyciągać do danego miasta rzeszę turystów. Przygotowując się do produkcji filmowej warto zastanowić się i dobrze przemyśleć naszą grupę odbiorców. Musimy poznać bliżej ich zwyczaje, sposób spędzania wolnego czasu, by nasza strategia marketingowa była celna, a przekaz dobrze trafiał w ich  gusta.

 

CreativeStudio.com.pl – nasza specjalizacja to wysokiej jakości produkcja filmowa.

 

Podaj dalej