RYNEK PRODUKCJI FILMÓW REKLAMOWYCH DO INTERNETU – WZROST RYNKU VIDEO ONLINE

Czy produkcja internetowych filmów reklamowych się opłaca? Czy filmy reklamowe produkowane z przeznaczeniem emsji na youtube to przyszłość, czy chwilowa moda?

 

Według „Raportu Strategicznego Internet 2015-2016” przygotowanego przez firmę Deloitte Polska, w 2015 roku wideo online wzrosło o 34%. Coraz większego znaczenia nabierają filmy reklamowe i promocyjne, ich jakość oraz skoncentrowanie na użytkowniku. Dzięki systematycznemu rozwojowi technologii oraz nowym możliwościom targetowania przekazu reklamowego – rynek filmów internetowych odnotował wysoki wzrost. Jeśli chodzi o wydatki, to reklama wideo w internecie wzrosła o w 2015 roku o 34 % w porównaniu z rokiem poprzednim. Spodziewane prognozy mówią, że w 2016 roku duża dynamika rynku reklamy wideo w internecie powinna utrzymać podobne tempo wzrostu. Marketerów przekonuje produkcja filmów reklamowych do emisji w internecie ze względu na jakość i skuteczność. Reklama wideo in-stream pomimo stosunkowo wyższych kosztów ma znacznie większą siłę dotarcia i skuteczniej przykuwa i zatrzymuję uwagę widza. To właśnie te czynniki sprawiają, że ten rodzaj reklamy gwarantuje wysoką efektywność.

Coraz częściej także możemy obserwować liczne akcje wykorzystujące emisję spotów reklamowych na portalach społecznościowych. To równie skuteczna forma dotarcia z przekazem do widza. Rosnąca popularność vlogerów i youtuberów coraz częściej wykorzystywanych w kampaniach dużych reklamodawców tylko to potwierdza.

Warto zauważyć również, że coraz więcej reklamodawców w swoich budżetach uwzględnia konieczność tworzenia osobnej produkcji jedynie do internetu. Twórca tworzący filmy reklamowe przeznaczone do emisji w internecie musi stworzyć na tyle dobry content, by użytkownik nie pomijał filmu już na samy początku jego oglądania. Z każdym dniem przybywa coraz więcej kreatywnych koncepcji filmów i spotów, które mają przede wszystkim przyciągać uwagę widza i skłaniać go do zakupu. Użytkownicy są coraz bardziej wymagający, a dotarcie do nich często coraz bardziej utrudnione. Personalizowana reklama – film wideo do emisji internetowej pozwala silnie wciągnąć widza w wir wydarzeń. Nowe podejście umieszczające użytkownika w centrum uwagi wydaje się być zatem jak najbardziej uzasadnione.

A tym jak stworzyć dobry film reklamowy przeczytacie w tym artykule.

Podaj dalej