NAGRODZONY FILM – POLSKA ZA 20 LAT

Polska za 20 lat – wielokrotnie nagradzany film viralowy – CreativeStudio.com.pl

 

Polska za 20 lat to nasz najgłośniejszy „przebój filmowy”. 90 sekundowa opowieść przenosi nas do roku 2032 do Warszawy. Jednak zamiast zobaczyć miasto przyszłości – widzimy obraz zwykłej polskiej wsi z 2012 roku. Naszym narratorem i zarazem przewodnikiem jest starszy mężczyzna, który opowiada o tym, jak to kiedyś było lepiej. Z późniejszej akcji filmu dowiadujemy się, że jest on Borysem Szycem, o 20 lat starszym. Mężczyzna opowiada o tym „jak kiedyś było dobrze” i kto doprowadził do tego, że dziś stolica i cały kraj znów stał się jedną wielką wsią.

Film zarówno od strony scenariuszowej jak i produkcyjnej, jest dziełem Adriana Łapczyńskiego. Wszystkie zdjęcia zrealizowano w rodzinnej wsi autora – Boczkowice – 65 km na północ od Krakowa.

Film zdobył kilka prestiżowych nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Wyemitowały go ogólnopolskie stacje TV, a w Internecie obejrzało go ponad pół miliona użytkowników. O autorze pisano m.in. w Gazecie Krakowskiej, Dzienniku Polskim oraz tygodniku Polityka. Utwór przypadł do gustu prawie każdemu widzowi. Stworzenie dzieła uniwersalnego, wzbudzającego emocje w prawie każdym widzu, to rzadkie zjawisko, bardzo pożądane w świecie filmu.

Film został pierwotnie stworzony na konkurs organizowany przez Jurka Owsiaka oraz Milionyou.com, jednakże organizatorzy innych festiwali filmowych również się nim zachwycili.

Sama produkcja filmu zrealizowana została dość niskim nakładem finansowym, jednak nie przeszkodziło to w tym, by film stał się prawdziwym viralem.

Zachęcamy do obejrzenia filmu w naszym portfolio.

 

Podaj dalej