Produkcja filmowa Kraków – Kreatywna agencja filmowa, produkcja filmów reklamowych Kraków.

Czy produkcja filmów reklamowych musi kosztować krocie?

Wokół produkcji filmowej przez lata narosło wiele stereotypów. Niektórzy ludzie sądzą, że reżyser na planie filmu reklamowego to krzyczący na wszystkich jegomość, który praktycznie nic nie robi poza wydzieraniem się przez megafon i podrywaniem w przerwach aktorek. Z kolei innym wydaje się, że dobra produkcja filmu reklamowego na wysokim poziomie musi być realizowana przez dużą agencję, kosztować krocie, a na planie musi przewijać się 70 osób. Sprawdzamy jak na tym tle wypada produkcja filmowa Kraków.

Czy tak rzeczywiście wygląda współczesna branża produkcji spotów reklamowych? Jak sprawić by przy minimalizacji kosztów produkcji filmowej osiągnąć zamierzony efekt.

Ciekawym biznesowym case study w tym temacie jest jeden z naszych projektów filmowych realizowany dla dużej polskiej firmy. Klient zgłaszając się do nas sam zaznaczył, że ma już dosyć pracy z dużymi sieciowymi agencjami w Polsce i potrzebuje młodych, świeżych głów, by rozwiązać jego problem. Zapewne wpisał w Google frazę produkcja filmowa Kraków, i nas znalazł 🙂

Ta produkcja filmowa była dla nas idealna, ponieważ kochamy, gdy klient daje nam wolną rękę, zdając się na nasze doświadczenie i kreatywność. Dzięki temu powstała świetna produkcja filmowa, z której wszystkie strony (nasza agencja filmowa i klient) są zadowolone. Czytaj także: jak tworzyć skuteczne spoty reklamowe.

Jednak nie zawsze wszystko układa się tak kolorowo. Znane są nam przypadki, gdzie duże agencje reklamowe i domy produkcyjne zawalają terminy lub przygotowują beznadziejne koncepcje. Znane są również przypadki, gdzie malutkie agencje filmowe, bardziej – podmioty tworzące filmy – nie są w stanie w pełni udźwignąć ciężaru produkcji filmowej. Czasem tak właśnie wygląda sytuacja produkcji filmowej w Krakowie.

Nie zawsze wielki budżet idzie w parze z osiągniętym przez filmy wizerunkowe efektem. Są przypadki, gdzie duży budżet reklamowy po prostu „przejadany jest” na funkcjonowanie ogromnego agencyjnego bytu. Pracę, którą normalnie może wykonać 15 osób, wykonuje np. 70 osób. Oczywiście, klient na planie widzi, że w końcu wydał 500 000 zł, więc dzięki temu ma ogromną ekipę, co z pewnością przełoży się na zwrot z filmu reklamowego. Czy rzeczywiście tak się dzieje?

Naszą filozofią jest odwrócenie tej dziwnej tendencji i sprawienie, by reklamy filmowe, które docierają do społeczeństwa były dobre, a skuteczne spoty reklamowe reprezentowały odpowiedni poziom. Niejednokrotnie pracujemy przy ograniczonym budżecie, który motywuje nas do szukania lepszych i tańszych rozwiązań.

Produkcja filmowa Kraków

Kilka dobrych lat temu postanowiliśmy zająć się produkcją filmową. Na wpisane w Google wówczas hasło Produkcja filmowa Kraków pojawiało się niewiele odpowiedzi. Konkurencja była mała a dobry sprzęt filmowy nie był jeszcze tak powszechnie dostępny jak teraz. Niezależnie od różnych ograniczeń barier i trudności – zawsze naszym priorytetem było tworzenie najwyższej jakości filmów reklamowych.

Czytaj także: wideo marketing w internecie.

Kluczem do sukcesu naszej firmy nigdy nie było stawianie się na równi z największymi sieciowymi domami produkcyjnymi w Polsce. Chcieliśmy tworzyć rzeczy na równie wysokim poziomie co duże agencje, jednak całkowicie po swojemu. Zajmując się produkcją filmową w Krakowie szybko zdaliśmy sobie sprawę o niezwykle wielkim potencjale jaki niosą w sobie filmy reklamowe. Nie ograniczaliśmy się tylko do ich tworzenia, jednak to one po jakimś czasie zaczęły dostarczać najwyższych dochodów.

Otwarcie agencji filmowej CretiveStudio.com.pl w Krakowie dało nam możliwość dotarcia do coraz większych klientów. Produkcja filmów reklamowych rosła z roku na rok jak na drożdżach, jednak coraz większa ich liczba zaczęła być tworzona głównie na potrzeby Internetu. Niejednokrotnie startując w szranki z dużymi zatrudniającymi setki osób agencjami reklamowymi i domami produkcyjnymi potrafiliśmy nasze atuty przekuć w odpowiednie dla klienta argumenty. Udowodniliśmy nieraz, że produkcja filmowa i telewizyjna to nasze mocne strony.

Zajmując się kompleksową produkcją filmową, dzięki temu, że jesteśmy niezależną agencją filmową, możemy na pewne sprawy spojrzeć z innej perspektywy. Klienci przyzwyczajeni do pracy z dużymi agencjami wiedzą, że współpraca z nimi nie zawsze układa się gładko i elastycznie, tak jakby tego chcieli. Przewagą naszej agencji filmowej zlokalizowanej w Krakowie jest fakt, że jesteśmy elastyczni, szybko dostosowujemy się do zmieniających się warunków, a co najważniejsze kochamy robić filmy!

Z biegiem lat i pracą z różnymi klientami, metodą prób i błędów wypracowaliśmy odpowiednią filozofię, której ściśle się trzymamy. Jeśli klient zleca nam produkcję filmu, to my jesteśmy specjalistami i to my znajdujemy najlepsze rozwiązanie jego problemu. Zdarzają się sytuacje, gdy klient za bardzo próbuje nam narzucać swoje pomysły. Owszem, mamy otwarte głowy i korzystamy z pomysłów, dzięki którym produkcja filmowa zyska, jednak szybko odrzucamy pomysły nieadekwatne i niepasujące do projektu.

Jak będzie zmieniał się rynek produkcji filmowej w Krakowie?

Dziś po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy produkcja filmowa Kraków mamy kilka razy więcej podmiotów oferujących usługi produkcji filmowej. Jednak czy wszystkie są dobre? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi, a Ciebie zachęcamy do skontaktowani się z nami. Chętnie poznamy Twoją firmę i zaproponujemy odpowiednie, kreatywne rozwiązania, które sprawią, że zarobisz więcej!

CreativeStudio.com.pl – produkcja filmowa Kraków

CreativeStudio.com.pl – produkcja filmowa

Podaj dalej