Filmy rekrutacyjne – filmy employer branding

Filmy rekrutacyjne – employer branding – najciekawsze przykłady

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o pozyskanie nowych, doświadczonych pracowników do naszej firmy. Mówi się, że nastały „czasy pracowników”. Podobno pracownicy mogą przebierać w ofertach różnych firm. Jak skutecznie przyciągnąć do swojej firmy dobrych pracowników? Jak ukazać atmosferę panującą w naszej firmie i przekonać pracownika, by wybrał właśnie nas? Pomocnym rozwiązaniem z pewnością będą filmy employer branding.

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów filmów employer brandingu warto na samym początku dowiedzieć się czym jest ów magiczny employer branding:

Filmy employer brandingowe to filmy, które pozwalają pozyskać firmom nowych pracowników.

Co można przekazać za pomocą filmu employer branding?

Filmy employer branding świetnie nadają się do wykorzystania w procesie rekrutacji. Z pomocą takich produkcji filmowych możemy pokazać szczegółowo jak wygląda życie w firmie. Możemy oddać ducha zespołu oraz pokazać firmę od zaplecza. Taki sposób podejścia do rekrutacji pracownika jest znacznie skuteczniejszy niż stworzenie tekstu ze zdjęciami na stronę. Na całym świecie pracodawcy szukają nowych sposobów na przykucie uwagi potencjalnego pracownika.

W gronie najciekawszych filmów rekrutacyjnych – employer branding można wskazać wiele ciekawych przykładów. W ostatnich latach filmy rekrutacyjne stały się bardzo popularne. Obejrzyjmy kilka

Film rekrutacyjny – Audi

Być może ten film rerutacyjny marki Audi nie jest nietypowym i nieszablonowym podejściem do tematu, jednak skutecznie zwraca uwagę potencjalnych kandydatów do pracy w firmie i sprawia, że gigant motoryzacyjny pokazuje bardziej ludzką twarz.

Film employer branding Google:

Dosyć długi jak na dzisiejsze realia film, jednak pokazuje ważne aspekty pracy w firmie Google. Z pewnością osoby zainteresowane pracą w firmie obejrzą go do końca.

Spot employer brandingowy – Numéro10

Zupełnie nietypowe, bazujące na kontraście podejście do kwestii opowiadania o firmie. Z pewnością zwraca uwagę potencjalnych kandydatów do pracy.

Film employer branding – Heineken

Ten film rekrutacyjny po prostu nie wymaga komentarza. Warto obejrzeć go do końca!

Film rekrutacyjny dropbox

https://youtu.be/-ZuxQcp84o0

Świetne, nietypowe podejście do tematu.

Jak widać, w różnych zakątkach świata powstało już trochę filmów employer branding. Na tym rynku przodują amerykańskie firmy. Jednak na polskim rynku rekrutacyjnym wciąż brakuje dobrych produkcji filmowych w temacie rekrutacji pracowników. Koszt wyprodukowania jednego filmu employer branding to koszt znacznie niższy niż kwota jaką należy zapłacić agencji rekrutacyjnej za znalezienie pracownika wysokiego szczebla. Warto rozważyć stworzenie filmu employer branding w swojej firmie, dzięki któremu mamy szansę przy stosunkowo niskich nakładach finansowych przekonać niezdecydowanych do aplikowania na oferowane przez nas stanowiska.

CreativeStudio.com.pl – produkcja filmowa Kraków

CreativeStudio.com.pl – produkcja filmowa

Podaj dalej