Produkcja filmów reklamowych

Produkcja filmów reklamowych

Nasza agencja filmowa ma wiele różnych specjalizacji. Najistotniejszym elementem naszej działalności jest produkcja filmów reklamowych. Zanim zaczniemy opowiadać o tym jak „zabrać się” za produkcję filmów reklamowych oraz co może zmienić film reklamowy w Twojej firmie zarzucimy Cię nieco pewnymi faktami.

Sama produkcja filmowa liczy sobie już około 120 lat. Można sądzić, że w dziedzinie produkcji filmowej jaki w produkcji filmów reklamowych było już wszystko… Jednak nic bardziej mylnego. Z roku na rok produkcja filmowa wciąż nas zaskakuje. Powstają nowe narzędzia i nowe metody opowiadania historii, które sprawiają, że jeszcze przez długi czas, produkcja filmowa a wraz z nią produkcja filmów reklamowych i spoty reklamowe nie powiedzą jeszcze ostatniego słowa. Filmy reklamowe i promocyjne to przyszłość wideomarketingu.

Dlaczego produkcja filmów reklamowych jest skuteczna

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba uważnie spojrzeć na współczesny świat. Jesteśmy w zasadzie zdominowani przez dwa media. Chłoniemy informacje z telewizji oraz z internetu. Młode pokolenia co prawda wolą internet, jednak wciąż telewizja jest równie ważnym i istotnym środkiem komunikacji w naszych czasach. Sam film jest w stanie w krótkim czasie przekazać nam niezwykle wiele treściwych i przydatnych informacji. Ponadto film oddziałuje na nas w sposób podświadomy. Oznacza to, że odwołuje się on do najbardziej zakamuflowanych zakamarków naszej świadomości, które otwierają się na jego przekaz. Wiele profesorów badało wpływ reklamy na decyzje zakupowe człowieka i praktycznie zawsze dochodzili do wniosku, że podświadomość znacznie łatwiej „kupuje”. A jak najłatwiej zaskarbić sobie łaski podświadomości? Tworząc skuteczny film reklamowy.

Produkcja filmów reklamowych jest skuteczna, ponieważ film reklamowy ma znacznie większą siłę oddziaływania i wpływania na nasze zachowanie niż np. reklama w gazecie czy wielkoformatowy bilbord na ścianie bloku. Choć ludzie poniekąd nauczyli się ignorować docierający do nich zewsząd przesyt reklamowy – na dobrze wyprodukowany film reklamowy nie da się uodpornić.

Produkcja filmów reklamowych to dobra droga dla każdej firmy, która chce podnieść swoje zyski i zwiększyć sprzedaż. Oprócz filmów reklamowych niezwykle skuteczne są również filmy wizerunkowe oraz filmy korporacyjne, jednak są do filmy kierowane do różnych podmiotów. W tym miejscu skupimy się głównie na pokazaniu jak produkcja filmów reklamowych może zapracować na Twój sukces.

Produkcja filmów reklamowych do telewizji

Produkcja telewizyjna to ważny element dzisiejszego świata marketingu. Duże firmy wydają krocie na produkcję drogich spotów reklamowych z gwiazdami. Jeszcze więcej płacą za czas antenowy w największych stacjach telewizyjnych naszego kraju. Po co? Po to by zwiększyć sprzedaż. Zwiększenie sprzedaży oznacza większe zyski, a więc więcej gotówki zostaje na nowe inwestycje, dzięki którym firma rozwija się. Czy to się opłaca? Wystarczy spojrzeć na duże marki, które reklamują się w telewizji. Informacje o kwotach jakie wydają na produkcję filmów reklamowych, spotów reklamowych oraz na ich emisję są ogólnodostępne. Z roku na rok w większości firm te wydatki rosną, więc śmiem twierdzić, że skoro wciąż podążają tą drogą – musi im się to opłacać.

https://youtu.be/SXxgn8ZYUPc

Produkcja filmów reklamowych do internetu

Produkcja filmów reklamowych do telewizji jest kosztowna. Zgadza się. Jednak tak samo świetny, lub nawet większy (w zależności od branży) rezultat można osiągnąć produkując internetowe spoty reklamowe. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez internet i smartfony ludzie, a więc i potencjalni nasi klienci – nie rozstają się praktycznie z internetem. Internet przeglądamy w tramwaju, autobusie, przy śniadaniu, po kolacji. Internet w przeciwieństwie do telewizji pomaga również znacznie skuteczniej kierować spoty reklamowe do konkretnego widza. Dlatego produkcja filmów reklamowych do internetu opłaca się. Filmy reklamowe do internetu zazwyczaj tworzy się przy niższym budżecie niż filmy reklamowe do telewizji. Zdarzają się oczywiście przypadki, że firma zamiast tworzyć reklamowy spot telewizyjny, za ten sam budżet tworzy film reklamowy do internetu. Dobre filmy reklamowe w internecie rozprzestrzeniają się łatwo. Jeśli mamy dobry scenariusz, a realizację filmu internetowego zlecimy doświadczonej firmie, praktycznie zawsze będziemy na plus.

Czytaj także: film biznesowy

Zajmując się produkcją filmów reklamowych dla naszych klientów, wiemy doskonale, że praktycznie zawsze wydane przez klienta pieniądze na reklamę zwracają się w formie pozyskania większej sprzedaży.

Prowadzimy także badania percepcji filmów.

Jak przebiega u nas produkcja filmów reklamowych?

Najważniejszym dla nas aspektem współpracy jest dobre rozpoznanie potrzeb klienta. Rozpoczynając współpracę staramy się poznać każdy aspekt, który zdecydował o tym, że klient chce wyprodukować film reklamowy. Im lepiej poznamy Twoje potrzeby i oczekiwania na tym etapie współpracy, tym łatwiej będzie nam przygotować świetne koncepcje scenariuszy, które przełożą się na najlepiej zrealizowany film reklamowy.

Zobacz także: produkcja filmowa – najczęściej zadawane pytania.

Równie ważnym aspektem produkcji filmów reklamowych jest ustalenie odpowiedniego budżetu. Tworząc wyceny dla naszych klientów zawsze uwzględniamy realizację wszystkich elementów scenariusza na najwyższym możliwym poziomie. Klient, który otrzymuje od nas wycenę, nie znajdzie w niej doliczonych kilku tys. zł prowizji. Jawnie i rzetelnie informujemy o wszystkich kosztach oraz kosztach naszej pracy. Jeśli klient, który powierza nam produkcję filmu reklamowego będzie chciał ograniczyć budżet – będziemy musieli okroić scenariusz lub zrealizować prace na nieco niższym poziomie od zakładanego.

Okres preprodukcji filmu reklamowego to czas, gdy doprecyzowujemy wszystkie szczegóły, przygotowujemy finalne koncepcje scenariusza i testujemy nasze pomysły podczas próbnych zdjęć. Im lepiej w tym etapie przygotujemy się do pracy tym lepsza produkcja filmowa powstanie.

Okres produkcji filmu reklamowego to czas, w którym wszystkie nasze wysiłki na planie zdjęciowym nakierowane są na uzyskanie ujęć filmowych najwyższej jakości. Podczas produkcji filmu klient ma zawsze wgląd w realizowane przez nas prace i na bieżąco może kontrolować postępy w produkcji filmu reklamowego.

Post produkcja filmu reklamowego to czas, gdy szlifujemy ostatecznie nasze dzieło tak, by klient otrzymał od nas nie tylko film, ale przede wszystkim w pełni dopracowane dzieło, co do którego my jako agencja filmowa jesteśmy w 100 procentach przekonani i wiemy, że jest ono zrealizowane najlepiej jak to możliwe.

Produkcja filmów reklamowych to dla nas chleb powszedni. Zobacz nasze portfolio: Portfolio – produkcja filmów reklamowych.

Nasza agencja filmowa na rynku produkcji filmów reklamowych działa już ponad 6 lat. Średnio realizujemy 3 produkcje filmów reklamowych miesięcznie. Wiemy doskonale jak wymagającą dziedziną jest produkcja filmowa. O tym, że nasze usługi wykonywane są najlepiej świadczy ok. 40 nagród i wyróżnień na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych.

CreativeStudio.com.pl – produkcja filmowa

Summary
Produkcja filmów reklamowych
Article Name
Produkcja filmów reklamowych
Description
Najistotniejszym elementem naszej działalności jest produkcja filmów reklamowych. Przeczytaj i dowiedz się jak robić skuteczne filmy reklamowe.
Author
Publisher Name
CreativeStudio.com.pl
Publisher Logo
Podaj dalej