Teledyski hiphopowe – jak stworzyć dobry teledysk hiphopowy

W dzisiejszych czasach internetowe wideo to siła wideo marketingu. Według doniesień Facebooka czy Google, już za kilka lat 80 % ruchu w Internecie będą generowały filmy. Media innego rodzaju, takie jak teksty czy zdjęcia odejdą na drugi plan. Jak skutecznie przełożyć tą wiedzę na sukces w muzyce?

Nasza agencja filmowa specjalizuje się w realizacji wideoklipów i teledysków muzycznych. Posiadamy bardzo bogate, poparte wieloma nagrodami doświadczenie, w realizacji różnego rodzaju krótkich form filmowych. Przez wiele lat naszej działalności zrealizowaliśmy wiele teledysków hiphopowych. Pracowaliśmy z czołówką polskich i raperów i wiemy doskonale jak stworzyć dobry teledysk hiphopowy.

Teledyski hiphopowe – dobra treść teledysku broni się sama

Mówi się, że dobry film broni się sam. Jest to stwierdzenie, z którym w stu procentach się zgadzamy. Tworząc jakikolwiek film, niezależnie od tego, czy jest to teledysk hiphopowy, czy ogólnopolski spot reklamowy – na pierwszym miejscu zawsze najważniejszy jest obraz oraz dobre opowiedzenie historii. Bez dobrej historii – nie da się zaangażować i utrzymać uwagi widza na dłużej niż kilkanaście sekund. W dzisiejszych czasach widz, który przegląda Youtube jest widzem bardzo „wybrednym”. W zalewie różnego rodzaju produkcji filmowych jakie ma on do dyspozycji, tworząc film trzeba wykazać się wielką pomysłowością oraz świetnymi umiejętnościami, by stworzyć dzieło, na które przeciętny widz zwróci uwagę. Tworząc teledyski hiphopowe zawsze dbamy o niezbędną otoczkę i klimat filmu. Zależy nam na tym by każdy teledysk hiphopowy, który opuszcza nasze studio, niósł ze sobą oprócz klasycznej warstwy wizualnej – ukryty przekaz, który skutecznie trafi do podświadomości widza.

Dobry teledysk hiphopowy – prawdy i mity

Dobry teledysk hiphopowy wymaga wielkiego budżetu – to stwierdzenie możemy nazwać mitem. Oczywiście im większy mamy budżet, tym na więcej możemy sobie pozwolić, jednak wcale dobry teledysk hiphopowy nie oznacza najdroższych samochodów na planie, złota i setek statystów. Aby teledysk hiphopowy był dobry – kluczowy jest odpowiedni pomysł. Można przy stosunkowo niskim budżecie zbudować odpowiedni klimat i świat teledysku, który będzie dla widza intrygujący i zatrzyma go na dłużej przy ekranie.

Dobry teledysk hiphopowy wymaga sporej ilości przygotowań – to prawda. Jeśli chodzi o produkcję filmową, zawsze należy przemyśleć każde zdanie scenariusza filmu na kilka możliwych sposobów. Zajmując się produkcją filmową musimy być perfekcyjnie przygotowani do realizacji. Nie możemy istotnych kwestii pozostawiać nie załatwionych. Najdroższym elementem produkcji jakiegokolwiek filmu jest zawsze okres zdjęciowy, dlatego każda minuta poświęcona na przygotowanie się, aby ten czas upłynął gładko – jest na wagę złota.

Teledysków hiphopowych nikt nie ogląda – mit. Polski hiphop narodził się w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku. Od tamtej pory miał on kilka upadków oraz wzlotów. Przez jakiś czas teledyski hiphopowe królowały w telewizjach. Aktualnie stacje TV emitują znacznie rzadziej teledyski hiphopowe kosztem innych gatunków muzycznych, jednak rynek hiphopu wcale na tym nie traci. Teledyski hiphopowe skutecznie odnalazły się we współczesnych realiach przenosząc się całkowicie do internetu. Najpopularniejszymi w polskim YouTube kanałami są kanały, które publikują wyłącznie teledyski hiphopowe i mają się one całkiem dobrze.

https://youtu.be/BaEt6Ltsvgw

Sukces dobrego teledysku hiphopowego zależy od utworu – prawda. Nie oszukujmy się. Ilość wyświetleń danego teledysku hiphopowego w portalu YouTube nie zawsze rośnie wraz z jakością nakręconego do niego teledysku. Wielu użytkowników włącza teledysk kilka razy tygodniowo, wcale go nie oglądając, a słuchając wyłącznie utworu podczas wykonywania różnych innych czynności. Należy pamiętać, że teledyski hiphopowe powstają celem zilustrowania utworu muzycznego. Nawet jeśli są one świetne, nie pomogą zwiększyć zainteresowania kiepskim utworem. Zaś świetny utwór hiphopowy jest w stanie poradzić sobie bez teledysku.

CreativeStudio.com.pl – tworzymy świetle teledyski hiphopowe

Wiemy doskonale jak stworzyć teledysk hiphopowy, który zapadnie widzom w pamięć, i który widzowie chętnie będą sobie udostępniali. Posiadamy bardzo bogate doświadczenie w dostarczaniu różnego rodzaju filmów dla naszych klientów. Realizowane przez nas teledyski hiphopowe wielokrotnie emitowane były w muzycznych stacjach TV jak i osiągały wysokie wyniki oglądalności na YouTube.

Skontaktuj się z nami i poznaj swoją ofertę na realizację teledysku hiphopowego.

CreativeStudio.com.pl – produkcja filmowa

Czytaj także: skuteczne spoty reklamowe | produkcja filmowa i telewizyjna | filmy wizerunkowe i filmy korporacyjne | filmy korporacyjne | filmy reklamowe

Summary
Teledyski hiphopowe – jak stworzyć dobry teledysk hiphopowy
Article Name
Teledyski hiphopowe – jak stworzyć dobry teledysk hiphopowy
Description
Co decyduje o sukcesie teledysku hiphopowego? Jak stworzyć dobry teledysk hiphopowy, który widzowie będą chętnie udostępniali? Poznaj najważniejsze zasady!
Author
Publisher Name
CreativeStudio.com.pl
Publisher Logo
Podaj dalej