Filmy biznesowe – wykorzystaj je w biznesie

Filmy biznesowe – wykorzystaj je w biznesie

W dzisiejszych czasach film jest siłą napędową wielu działań marketingowych. Jeszcze przed pojawieniem się telewizji, wraz z nastaniem ery kina – widzowie na całym świecie zachwycili się nieograniczonym potencjałem jaki drzemie w dobrze opowiedzianej produkcji filmowej. Choć zdarzenia te miały miejsce ponad 100 lat temu, wciąż dobrze opowiedziane historie filmowe są w cenie.

https://youtu.be/Z57kGB-mI54

Film biznesowy tak naprawdę nie różni się wiele w swojej formie od filmu reklamowego. Wiele jednak osób nadużywa zwrotu „film biznesowy” próbując dorabiać do niego odrębną ideologię. Film biznesowy to tak naprawdę film reklamowy, który opowiada o biznesie, czyli po prostu reklamuje daną firmę, markę. Niezależnie od tego czy w filmie biznesowym opowiadamy o tym, jak żyje się pracownikom w naszej firmie, czy pokazujemy nasze najnowsze rozwiązania – zawsze, jakby nie było – sprzedajemy, czyli reklamujemy. W ostatnich latach nasz język opisujący pewne zjawiska w filmie wyewoluował do tego stopnia, że stworzył nowe pojęcia, jak m.in. filmy korporacyjne czy filmy employer branding. To nic innego jak również filmy biznesowe, które reklamują cechy naszej firmy.

Filmy biznesowe w dzisiejszych czasach to niezwykle popularna forma komunikacji wielu marek, firm i biznesów

Obecnie film to najskuteczniejsze medium, jeśli chodzi o przekaz informacji. W krótkiej, zwięzłej formie film jest w stanie przekazać nam informacje o danym produkcie, projekcie czy firmie. Co najważniejsze, dobrze stworzony film niesie w sobie coś więcej niż tylko garść informacji. Dobry film biznesowy jest w stanie wywołać w nas odpowiednie emocje.

https://youtu.be/-ZuxQcp84o0

Skuteczne filmy biznesowe mają wiele wspólnych cech

Zanim zaczniemy tworzyć film biznesowy dla naszej firmy, niezależnie od tego czy robimy to we własnym zakresie czy zlecamy na zewnątrz – pamiętajmy, że najważniejsza jest historia. Dobra historia, opowiedziana w świetny sposób gwarantuje sukces. Wiele marek przekonało się o tym, że w dzisiejszych czasach to opowieści sprzedają. Nie cena, nie wartość czy dodatkowe funkcje produktu, ale właśnie opowieści. Dzisiejsza pralka, zmywarka czy żelazko pełni dokładnie takie same funkcje jak kilkadziesiąt lat temu, jednak jest przedstawiana w reklamach jako prawdziwie przełomowe narzędzie, które ułatwia życie i oszczędza Twój czas. Dobrze opowiedziana historia działa na nasz umysł. Znacznie chętniej kupujemy marki, które pasują do naszego stylu życia, a ich komunikaty marketingowe przemawiają do nas. Tworząc film biznesowy należy pamiętać – na pierwszym miejscu pomysł i dobra historia, na drugim świetna realizacja. Łącząc te dwa czynniki ze sobą – nie może się nie udać!

Wielokrotnie przetestowaliśmy tą prawdę realizując setki projektów dla naszych klientów. Wiemy doskonale jak wykorzystać filmy biznesowe w Twoim biznesie.

Czytaj także: filmy korporacyjne | filmy wizerunkowe

Summary
Article Name
Filmy biznesowe
Description
Poznaj potencjał filmów biznesowych i wykorzystaj je w swojej firmie. W dzisiejszych czasach to emocje sprzedają. Najłatwiej przekazać je za pomocą filmu.
Author
Publisher Name
CreativeStudio
Podaj dalej